Bezplatne spotkania otwarte


Spotkanie z Małgorzatą Handzlik -
posłanką do Parlamentu Europejskiego


Temat: "Kobiety na rynku pracy w Unii Europejskiej"

Miejsce: Sala Benedyktynka w Bibliotece Śląskiej
Data: 11.04.2005
Godzina: 16.30Regionalne Centrum Informacji Europejskiej w Katowicach, Punkt Informacyjny Europe Direct Katowice oraz Centrum Dokumentacji Europejskiej przy Bibliotece Śląskiej organizuje cykl spotkań z wybitnymi kobietami z naszego regionu skierowany do wszystkich zainteresowanych Pań.

Inicjatywa ta skierowana jest do środowisk kobiecych. Ma na celu wywołanie debaty na temat roli kobiet we współczesnej Europie, możliwościach i szansach jakie daje integracja naszego kontynentu. Kameralne spotkania, które odbywają się w Bibliotece Śląskiej, mają formę dyskusji. Do uczestnictwa w cyklu, w charakterze prelegentów zaprosiliśmy znane w województwie kobiety związane z polityką, kulturą i gospodarką.

Pierwsze spotkanie cyklu, zatytułowane "Miejsce kobiety: dom, praca, polityka?" , odbyło się 27 marca 2006 r. Prelegentką i głównym gościem spotkania była prof. Genowefa Grabowska , poseł Parlamentu Europejskiego. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, mimo kameralnej formuły przybyło prawie 50 Pań.

Gościem kolejnego spotkania 11 kwietnia 2006 będzie Małgorzata Handzlik - poseł Parlamentu Europejskiego. Tematem spotkania będzie zagadnienie "Kobiety na rynku pracy w Unii Europejskiej - prawa i szanse".

Zachęcamy do uczestnictwa w spotkaniach i prosimy o przekazanie zaproszenia do zainteresowanych przedstawicielek środowisk kobiecych.

W razie pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu 032 209 16 90.

Zapraszamy do odwiedzenia galerii zdjęć ze spotkania z prof. Grabowską.

Z poważaniem
Katarzyna Michałek
koordynator projektu


Spotkania otwarte organizowane jest w ramach programu "Nasza Unia" - ogólnopolskiego programu badań, promocji i informacji o skutkach wejścia Polski do Unii Europejskiej - realizowanego pod nadzorem Komisji Europejskiej w ramach inicjatywy "Rozszerzenie 2004".